logo

Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis dla Sławomira Zygmunta
Sztuka teatralna Sławomira Zygmunta - premiera 2 sierpnia 2024
Nowa powieść Sławomira Zygmunta
Paryż dla tych, co odeszli
Sławomir Zygmunt - nowa płyta Wódeczko, wódeczko
Teledysk Koledzy płyną na ostatni rejs promujący płytę Wódeczko, wódeczko
Sławomir Zygmunt - Wódeczko, wódeczko
Bajka Przygody żółtego bałwanka z muzyką Sławomira Zygmunta
Nowa powieść Sławomira Zygmunta
Sławomir Zygmunt - Na balkonie
Na koncert Sławomira Zygmunta - Jubileusz 40-lecia pracy artystycznej zaprasza Sławek Wierzcholski
NEW ALBUM OF SŁAWOMIR ZYGMUNT PODARUJ JEJ WRZOS / NOWA PŁYTA SŁAWKA ZYGMUNTA PODARUJ JEJ WRZOS
Nowa płyta Sławka Zygmunta: Dokąd idziesz? Do słońca! / Sławomir Zygmunt śpiewa piosenki Edwarda Stachury
Sławomir Zygmunt - Biała lokomotywa
Teledysk "Biała lokomotywa" promujący płytę "Dokąd idziesz? Do słońca", zrealizowany przez Krzysztofa Wiśniewskiego, stachuriada.pl

slawek1

Piosenkarz

ksiazki

Multimedia

media

koncerty

dziennikarz

ciało umysł dusza

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Michał Wiśniewski, Rod Stewart, Krzysztof Ibisz, rejs, film Rejs, Bruce Willis, Demi Moore, feromony, kompleks Edypa, partner, związek, małżeństwo, seksualny imprinting, Przemysław Saleta, długonoga blondynka, deja vu, inżynier Mamoń, geny, chemia miłości, ślepy instynkt, ewolucja, tajny agent, nieświadomość, Freud, freudowski konflikt, antyczna tragedia, konflikt edypalny, nowa miłość, Wojciech Młynarski, mama, nie ma jak u mamyNowa miłość, małżeństwo, życie. Kto tak zawładnął jego sercem, że zdecydował się na rozwód? Kiedy ona wkracza na scenę, wszyscy wpadają w osłupienie. Jest kropka w kropkę taka, jak jego była. Dlaczego niektórzy mężczyźni całe życie grają w miłosne deja vu?


Rod Stewart prowadza się i żeni jedynie z wysokimi blondynkami. Tylko coraz młodszymi i z dłuższymi nogami. Bruce Willis zastąpił Demi Moore jej nowszym modelem. Michał Wiśniewski po raz trzeci z dziewuszki przeciętnej urody usiłuje zrobić gwiazdę pop. Krzysztof Ibisz gra damami pik. Jedną ciemnowłosą Annę swego życia zastąpił drugą. Z tym, że ta druga była tak naprawdę pierwszą. Wszyscy ci panowie, jak inżynier Mamoń z "Rejsu", uwielbiają nowości, pod warunkiem, że już je kiedyś spotkali. Skąd takie przywiązanie do jednego typu kobiety?

Psychologowie ewolucyjni próbują przyłożyć do tego swój schemat "najlepsza do przekazywania genów". Ale kiedy tak się przyjrzeć wybieranym przez wymienionych mężczyzn paniom, to niespecjalnie spełniają ponadkulturowe biologiczne kryteria atrakcyjności (symetryczna twarz i sylwetka, duże dziecięce oczy, figura klepsydry). Może więc decydują szczególne właściwości układu immunologicznego, które wyczuwamy szóstym zmysłem, takie, co gwarantują superzdrowego potomka? Feromony? Trudno jednak uwierzyć, że panie o podobnych cechach wyglądu lub charakteru mają też podobną immunologię i biochemię. Nauka przynajmniej milczy na ten temat. Na pewno wolelibyśmy mieć poczucie, że kontrolujemy nasze życie emocjonalno-erotyczne, że wybieramy partnerów kierując się wolną wolą. A jeśli już coś nas pcha, to niech to będzie biologia: geny, chemia miłości, ślepy instynkt czy ewolucja. Ale w miłosne kwestie pcha się bezczelnie tajny agent - nieświadomość. To właśnie ona, a nie Amor czy dobór naturalny, trzyma łuk. W sprawie erotycznej powracającej melodyjki najwięcej do powiedzenia mają wciąż seksuolodzy i psychoanalitycy.