logo

Okładka - Z wiatrem
Premiera: 6.05.2016
Spis utworów:

1. Hymn wieczorów miejskich
2. Mazowsze
3. Pragnienia
4. Z wiatrem
5. Maszeruje pluton
6. Biała magia
7. Źródło
8. Dom poety
9. Piosenka śnieżna żołnierza
10. O Barbaro
11. Tych miłości
12. Kołysanka
13. Kolęda
14. Westchnienie
15. Bez imienia
16. Elegia o chłopcu polskim
17. Na oceanach

Teksty: Krzysztof Kamil Baczyński
Muzyka: Sławomir Zygmunt
Aranżacje: Aleksander Nowacki, Sławomir Zygmunt
Producent: Sławomir Zygmunt
Projekt graficzny i fotografie: Marek Sobczak
 
Muzycy:
Sławomir Zygmunt: śpiew, gitary, harmonijka ustna
Krzysztof Domański: gitara akustyczna
Aleksander Nowacki: organy Hammonda, fortepian, pianino, akordeon, programowanie perkusji
Projekt graficzny, ilustracje, fotografie: Marek Sobczak

Wydawca: Polskie Radio

Zobacz teledysk do utworu "Z wiatrem"
 
djembed
 
Zobacz teledysk do utworu "Biała magia"
 
djembed
 
Informacja prasowa o płycie "Z wiatrem" - przeczytaj

RECENZJE albumu "Z wiatrem" + WYWIADY
1. Muzyka pełna powietrza i nadziei - o płycie "Z wiatrem" - maj 2016
2. Czytam wiersz i już kojarzy mi się pewna melodia (część 1,2 i 3) - ze Sławomirem Zygmuntem rozmawia Piotr Bielawski, Radio Łódź, 26.05.2016
3. The Soundtrack of My Life - o płycie Z wiatrem / Sławomir Zygmunt śpiewa wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Adam Baruch, 2.07.2016
4. Sławomir Zygmunt i "kosmiczny" Baczyński - ze Sławomirem Zygmuntem rozmawia Zbigniew Krajewski, Muzyczna Jedynka, 1.08.2016
5. Sławomir Zygmunt zaśpiewa wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - rozmowa ze Sławkiem Zygmuntem, Nasze Radio, Sieradz, 1.08.2017
 
SMS-y + E-maile:
 
 
KOBI: I aboutI heard your album i think what Adam Baruch wrote is the same what, I feel about it you are a very good musician and a song writer i cant understand the lyrics, I like very match the way sing, I like very match voice and the way your energy is floating in your songs. 
ELEŻBIETA: Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przepiękna. Ale i Autor muzyki  i wykonanie również zasługują na pochwałę.
JACEK: Świetna ta Twoja płyta. Dorotka pod wrażeniem.
ELWIRA:  Z ogromną przyjemnością i powagą słuchałam wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego śpiewanych przez Sławka Zygmunta. Wspaniała aranżacja, cudny klimat stworzony przez muzyków i kojący, wyważony wokal chwytający za serce i skłaniający do głębokiej refleksji. Pięknie dziękuję i serdecznie pozdrawiam. 
ELA: I samband med 100-årsminnet av den stora polska poeten Krzysztof Kamil Baczynskis födelsedag spelar Slawomir Zygmunt en koncert online ”Z wiatrem”. K.K. Baczynski stupade under Warszawaupprorets första dagar, bara 23 år gammal. Han lämnade efter sig över 500 dikter och ett tjugotal noveller. Slawomir sjunger Baczynskis dikter och hans musikaliska interpretation är unik, mästerlig som på ett fantastiskt sätt återspeglar poetens storhet och visar på Slawomirs talang. Denna skiva väcker hos mig oändliga mängder av emotioner, tankar och reflektioner och berör så stark att man hör hjärtslag och känner tårarna rinna. Grattis Slawku, eloge för Dig och tack för den fina upplevelsen. W związku z obchodami 100. rocznicy urodzin wielkiego polskiego poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Sławomir Zygmunt zagrał internetowy koncert „Z wiatrem”. K.K. Baczyński poległ w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego mając zaledwie 23 lata. Pozostawił po sobie ponad 500 wierszy. Sławomir Zygmunt śpiewa wiersze Baczyńskiego, a jego interpretacja muzyczna jest wyjątkowa, mistrzowska, która w fantastyczny sposób oddaje wielkość poety i pokazuje talent Sławka. Ten album i ten koncert wzbudzają we mnie nieskończone ilości emocji, przemyśleń i refleksji i poruszają tak mocno, że słyszę bicie serca i czuję łzy na policzkach. Gratuluję Sławku, eloge Tobie i dzięki za wspaniałe przeżycia.
ZBIGNIEW: Niezwykła płyta. 
ANNA: Cudna płyta. 
TOM: (o utworze "Biała magia") Uspokajające. Super głos.
KRYSTYNA: (o teledysku do utworu "Biała magia") Piękna piosenka. Dziękuję.
ANDY: (o teledysku do utworu "Biała magia") No super... Niesamowicie nostalgicznie...
ROBERT: (o teledysku do utworu "Z wiatrem) Z zamyślenia o przemijaniu.
MIREK: (o teledysku do utworu "Z wiatrem) Super.
WŁODEK: (o teledysku do utworu "Z wiaatrem) Piękna muzyka, piękny tekst i piękne wykonanie - czegóż chcieć więcej. Pozdrawiam.
MARIA: (o teledysku do utworu "Biała magia") Obrazy zaskakująco harmonijnie współgrają z muzyką i śpiewanym tekstem, a równocześnie sugestywnie podkreślają magię tego pięknego erotyku.
ROMAN: (o teledysku do utworu "Biała magia") Bardzo udany klip i aranżacja - gratuluję.
PEMA: (o teledysku do utworu "Biała magia") Subtelny, piękny.
ALEK: (o teledysku do utworu "Biała magia") Ciekawe, ta czarno-biała posteryzacja dała fajny efekt - jest co oglądać. I dziewczyna ładniejsza!
MARIA: Gratulacje!!! Tak dobra, a zarazem bardzo wnikliwa ocena płyty "Z wiatrem" przez bardzo cenionego na całym świecie znawcę muzyki, wybitnego krytyka muzycznego jakim jest Adam Baruch to powód do zasłużonej satysfakcji. Uznanie przez autora recenzji, że album jest fenomenalny cieszy tym bardziej, że został przez niego zauważony i bardzo wysoko oceniony wśród wielu nagrań płytowych, które otrzymuje od wydawców z całego świata
BOŻENA: Muzyka i wykonanie doskonale oddają treść. Z przyjemnością słucha się każdej głoski wyśpiewanej przez wykonawcę. Artykulacja miła ucha. A teraz kilka słów o utworach: 1. "Hymn wieczorów miejskich" - Cudny panoramiczny spacer. 2. "Mazowsze" - Rozległa kraina. Przejmujące wrażenie. 3. "Pragnienia" - Ciepła bossa nova. Choć, oczywiście tekst smutny. I piękna gitara. 4. "Z wiatrem" - Trzeba iść. Nie ma rady. Podążamy, tak trzeba. 5. "Maszeruje pluton" - Świetny pomysł nawiązania do "O mój rozmarynie". No i ten suchy werbel na końcu. 6. "Biała magia" - Niby powolny, szeroki, a wirujący i drżący charakter całości. Piękny erotyk. 7. "Źródło" - Wyznanie, postawienie sprawy jasno. Spokojnie, a tonem mędrca, który wie, że wie. I gotowość do aktywności. Przekonanie o odkryciu źródła. 8. "Dom poety" - Muzyka niesie ścieżką marzeń i wyobraźni. Jakieś zanurzenie się w głębi gwiaździstego nieba. 9. "Piosenka śnieżna żołnierza" - Przygrywka wesoła wręcz, za to właściwy dramatyzm w wokalu. 10. "O Barbaro" - Wdzięczny walczyk, ale patrzcie, co wokół. 11. "Tych miłości" - Ascetyczna aranżacja, głównie gitara i dźwięki fortepianu. Świetne wrażenie. 12. "Kołysanka" - Nie bój się nocy, a niepokój oczywisty. 13. "Kolęda" - Brak odpowiedzi na pytanie, a pytanie ważne. 14. "Westchnienie" - I znów muzyka każe podążać w drogę. Kurant jak katarynka. Coś gdzieś się wciąż kręci, kołuje, wiruje. 15. "Bez imienia" - Chwila bez imienia, a jednak mocno osadzona w bruku. 16. "Elegia o chłopcu polskim" - Niby zwyczajny, narracyjny charakter. Smutne bardzo w całości. Takie właśnie elegijne, bez wzniosłości. 17. "Na oceanach" - Od początku rozkołysanie, ale dalej następuje stwierdzenie: musi być dobrze. O i tak optymistycznie doszłam do ostatniego utworu płyty, której na pewno będę używać na lekcji nieraz.
MACIEK: Dobra płyta. Wyważona.
MARIA: Zgadzam się z redaktorem Zbigniewem Krajewskim: to niezwykła płyta.
AGNIESZKA: Piękny koncert (o koncercie 30.07.16 "Z wiatrem / Sławomir Zygmunt śpiewa wiersze K.K. Baczyńskiego").
MARIA: To był bardzo klimatyczny i wzruszający koncert. Nawet wiatr sprzyjał - przegonił deszczowe chmury i zasłuchał się (o koncercie 30.07.16 "Z wiatrem / Sławomir Zygmunt śpiewa wiersze K.K. Baczyńskiego"). 
TOMEK: Brak mi słów: po prostu świetna płyta.
AGNIESZKA: Wszystkie utwory z tej płyty bardzo mi się podobają. One są dla mnie jak paleta pełna barw malująca nutami przeżycia Baczyńskiego. KAROLINA: Bardzo lubię poezję Baczyńskiego i wykonanie uważam za naprawdę świetne.
KRZYSZTOF: Rewelacyjny krążek. Każda piosenka łapie za serducho. Jechałem samochodem trasą szybkiego ruchu i włączyłem płytę "Z wiatrem". Już w trakcie słuchania pierwszego utworu "Hymn wieczorów miejskich" mocno zwolniłem i zacząłem się bardzo wsłuchiwać w następne kawałki. Przy "Kolędzie" emocje sięgnęły zenitu i musiałem się zatrzymać. Płytę do końca przesłuchałem na przydrożnym parkingu. Wolałem nie ryzykować i nie spowodować wypadku.
MAŁGORZATA: Niesamowita płyta. Album "Z wiatrem" jest świetnym Twoim pomysłem na wyśpiewanie poezji Baczyńskiego. Sama treść jego wierszy ukazuje czas, w którym żył i tworzył. A były to czasy bardzo trudne. Mimo to był szczerym i bardzo uczuciowym człowiekiem. Wszystkie jego cechy można odnaleźć w jego życiu i twórczości. Także w Twoich nagraniach jego wierszy. Teraz rozumiem, dlaczego wybrałeś własnie jego.
MACIEK: Bardzo ciekawe i spokojne.
MARIA: Wysłuchałam całej płyty z wielką przyjemnością! Byłam zdumiona melodyjnością nowej płyty i... młodym brzmieniem Twojego głosu. Aranżacje naprawdę świetne, wiersze interpretowane ze zrozumieniem, nienaganną dykcją, współcześnie. Gratuluję! Także znakomitej oprawy plastycznej płyty "Z wiatrem" - godnej pamięci po Krzysztofie Kamilu.
MAŁGORZATA: Jestem pełna zachwytu dla Twojego talentu, Sławku.
SŁAWEK: Gratuluję.
MAŁGORZATA: Dzięki wrażliwości Sławomira Zygmunta jestem bliżej poezji K.K. Baczyńskiego.
ADAM: Fenomenalny album. Muzycznie pełen dobrego smaku i - wręcz - elegancji.
MAŁGORZATA: Wspaniałe. Gratulacje.
MAJKA: Bardzo ciekawa rozmowa Sławomira Zygmunta z Piotrem Bielawskim w Radio Łódź o płycie "Z wiatrem".
ANNA: Piękna płyta. A tytułowa piosenka "Z wiatrem" to jedna z moich ulubionych, obok "Pragnień", "O Barbaro" i paru innych.
MARIA: Zapisany fragment rozmowy Piotra Bielawskiego ze Sławkiem Zygmuntem (słuchałem całej rozmowy "na żywo" podczas audycji w Radio Łódź) potwierdza i moje odczucia, że muzyka Sławomira Zygmunta i sposób śpiewania przez niego wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pozwala odbierać poezję Baczyńskiego jako ponadczasową opowieść o najważniejszych ludzkich sprawach, w tym istotnych dla bardzo młodych osób. Uniwersalny i nośny przekaz tej poezji osiągnięty został nie tylko poprzez dobór wierszy, ale w głównej mierze poprzez muzykę.
ROMA: Zachęcam tych, którzy lubią poezję i tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że lubią. Poezję K.K. Baczyńskiego w znakomitej oprawie muzycznej przepięknie czuje i śpiewa Sławomir Zygmunt którego głos podziwiam od dawna! Płyta jest świetnie wydana, w środku jest książeczka z wierszami poety. Tę płytę po prostu warto mieć! Dziękuję Sławek.
MARIA: Wiele osób znalazło na tej płycie, co najmniej jeden bardzo ważny dla siebie utwór. Dla mnie muzyka w zapisanych na płycie i przejmująco wykonanych 17 utworach jest nie tylko "pełna powietrza i nadziei" (jak napisał Tomasz Jopkiewicz), ale również, przy całej sugestywności złożonych i ważnych emocji, pozostawia przestrzeń dla własnej wyobraźni.
ROMA: Prześliczne. Chcę płytę z autografem.
ZOFIA: Oj, podoba mi się.
MARIA: Mój ukochany utwór z tego albumu to tytułowy "Z wiatrem". Przejmujący, a zarazem naturalny przekaz tak ważnych a trudnych do wyrażenia emocji... Cała płyta piękna: kompozycje, aranżacje i solówki. Lubię słuchać płyty patrząc na okładkę i grafiki w dołączonej do płyty książeczce, których autorem jest Marek Sobczak.
BOŻENA: Jestem pod wrażeniem. Cudeńko płyta. Pozdrawiam życząc wszystkiego najlepszego.
PIOTR: Piękna płyta. Gram ją i będę grał. MIREK: Super. Pozdrawiam.
MAJA: Śliczny album. Uwielbiam.
SŁAWEK: Bita godzina fajnego grania, dobre aranże. Lubię zwłaszcza: "Maszeruje pluton", "Kołysanka", "Elegia o chłopcu polskim" i "Na oceanach". WOJTEK: Yes.
ANNA: Piękna płyta, ponadczasowa.
MARIA: Przejmująco piękne.
IWONA: Dumna i blada :) wreszcie odebrałam swoją zamówioną płytę "Z wiatrem" Sławka Zygmunta (śpiewa wiersze Kamila Baczyńskiego). Słyszałam już je, bo byłam na koncercie, ale.... przerosła moje oczekiwania. Piękna po prostu, nic więcej nie powiem tego trzeba posłuchać. Jeżeli lubicie poezję śpiewaną, a nawet jeśli nie lubicie to tym bardziej. Polecam!!!! Dla mnie faworyt to nr 9 - "Piosenka śnieżna żołnierza".
MARIUSZ: Dobra płyta.
PAWEŁ: Zuch (o Sławku Zygmuncie po nagraniu albumu "Z wiatrem").
AGNIESZKA: Wszystko bardzo ładne.
KASIA: Cudne piosenki.
ANNA: Muszę napisać, że pierwsze przesłuchanie wprawiło mnie w pewną konsternację. Spodziewałam się, jakby to powiedzieć, bardziej smutnej płyty. Ale czuję, że jest Pan optymistą i wydobył Pan optymizm z wierszy Baczyńskiego. W pewnym sensie jest to bardzo zaskakujące, gdyż jego postać, kojarzy się raczej z dramatem i smutkiem, a Panu udało się pokazać poetę jako człowieka pogodnego. Im dłużej słucham tym bardziej to doceniam :-)
ROMA: (o piosence i teledysku "Z wiatrem") Piękna piosenka, świetna całość.