logo

Koncert Sławka Zygmunta w Kazimierzu Dolnym
Portal www.kazimierzdolny.pl o koncercie Sławomira Zygmunta w Kazimierskim Ośrodku Kulturym, który odbył się w sobotę 28 lipca o godzinie 18.00.
Z Puław tu już bardzo blisko - śpiewa w swej "Balladzie o Kazimierzu Dolnym" Sławomir Zygmunt. Melodyjny utwór, opowiadający historię paczki młodych ludzi, których w latach studenckich połączył Kazimierz, będzie można między innymi usłyszeć podczas koncertu artysty w Kazimierskim Ośrodku Kultury w sobotę 28 lipca.

Sławomir Zygmunt to wywodzący się z Warszawy znany twórca piosenki autorskiej i literackiej. Los rzucił go w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku do Kazimierza nad Wisłą, gdzie przy gitarze umacniał nowe znajomości pod rozgwieżdżonym niebem nadwiślańskiej plaży. Nocne stachuriady i wspólne śpiewy po świt związały jego duszę z tym kawałkiem ziemi i nieba – powraca tu co roku, teraz także z córką.
W sobotę o godzinie 18:00 Sławomir Zygmunt wystąpi przed kazimierską publicznością w sali Ośrodka Kultury z koncertem zatytułowanym „Ballada o Kazimierzu Dolnym”. To ukłon w stronę Miasteczka jego młodości. Na drugiej gitarze towarzyszyć mu będzie Krzysztof Domański.
Po koncercie będzie można nabyć nową płytę artysty "Kiedy idę ulicą” z dedykacją autora. Na krążku znajduje się także "Ballada o Kazimierzu Dolnym", która posłużyła artyście jako tytuł kazimierskiego koncertu.

Po koncercie... W czasie kazimierskiego koncertu Sławomira Zygmunta publiczność usłyszała m.in. takie utwory jak: "Biała Lokomotywa", "Ballada o pani z barankami", "Blues o panienkach z ulicy Poznańskiej", "Mała zakochana Chinka" oraz oczywiście "Ballada o Kazimierzu Dolnym", której na płycie "Kiedy idę ulicą” towarzyszy film. Każdy kolejny utwór był nagradzany przez publiczność gromkimi brawami, a wsłuchani w liryczne melodie i niezwykle ciepłą barwę głosu artysty ludzie kołysali się w rytmie ballad. Występując przy akompaniamencie dwóch gitar, Sławomir Zygmunt potrafił stworzyć kameralną atmosferę, niepowtarzalny klimat, który sprawił, że tych piosenek nie ma się dość, że chce się do nich powracać.
www.kazimierzdolny.pl