Druga część "Dziennika mojej podróży", w którym opisałem pobyt w Grecji, gdzie przez trzy tygodnie brałem udział w akcjach ekologicznych greckiej organizacji Ecological Movement of Patras (OIKIPA), współpracującej z warszawskim Społecznym Instytutem Ekologicznym (SIE).

1 czerwca 2014 roku
Około 2 nad ranem wylądowaliśmy w Atenach, skąd kilka godzin później autobusem rejsowym dojechaliśmy do Patras (trzeciego miasta w Grecji pod względem wielkości po Atenach i Salonikach), gdzie przez trzy tygodnie, braliśmy udział w akcjach ekologicznych greckiej organizacji Ecological Movement of Patras (OIKIPA), współpracującej...

"Rano wstaję, poemat chwalę, biorę się za słowo jak za chleb" śpiewała kiedyś Elżbieta Adamiak piękny wiersz Jerzego Harasymowicza. Piosenkarki już wiele osób nie pamięta. Ale słowo zostało. Dlaczego niektórzy nie mogą bez niego żyć? Bo słowo: myśl, opowieść, słowny dowcip, książka, pamiętnik, dziennik, blog jest tworzywem wyrażania siebie, swojego...

Salvatore Giuliano, mafia, cosa nostra, Sycylia, Gaspare Pisciotta, Montelepre, Portella della Ginestra, masakra, Mario Puzo, omerta, wendeta, vendettaChoć od jego śmierci upłynęło wiele lat, Salvatore Giuliano na zawsze zaskarbił sobie miłość i wdzięczność Sycylijczyków. Kolejne pokolenia przekazują sobie z ust do ust historię tego najsłynniejszego sycylijskiego bandyty, który zrabowane pieniądze rozdawał biedakom i nie chciał się podporządkować mafii.

Targi Turystyczne Warsaw, turystyka, wyjazdy, zwiedzanie, wojaże, eskapada, wyprawa, wakacje, urlopEgzotyczne eskapady, polskie zakątki, ciekawe pomysły na weekend, spotkania z doświadczonymi podróżnikami i wiele innych atrakcji czeka na zwiedzających jubileuszowe XX Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw 2012.