Sam Peckinaph, western, Bob Dylan, Pat Garrett i Billy Kid, Dzika banda, Major Dundee, Kris Kristofferson, Knockin on Heavens Door, Fort Sumner, Władysłąw Pasikowski, John Woo, HollywoodNakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

"dom latających sztyletów", kung-fu, wuxia, wushu, Zhang Yimou, Hero, Zhang Ziyi, Konfucjusz, Sun Zi, „Shi Mian Mai Fu”„Dom Latających Sztyletów” jest kolejnym, po „Przyczajonym tygrysie, ukrytym smoku” (2000) i „Hero” (2003), arcydziełem kina kung-fu. Ale tak to już jest, gdy za kamerą siadają wybitni reżyserzy. A takim bez wątpienia jest Zhang Yimou, twórca „Zawieście czerwone latarnie” (1991), „Szanghajskiej triady” (1995), „Drogi do domu” (1999) i „Hero”.

Jackie Chan, kung-fu, Hongkong, Sammo Hung, Yuen Biao, opera pekińska, Wąż w cieniu orła, Pijany mistrz, Bruce Lee, Golden HarvestKończy się kolejna epoka w kinie. W 2012 roku Jackie Chan, wielka gwiazda kina kung-fu, po premierze filmu "Zbroja boga 3" (Chinese Zodiac/Armour God 3) zapowiedział, że powoli wycofuje się z występowania w filmach wymagających od niego popisów kaskaderskich. W kwietniu 2014 roku aktor będzie miał 60 lat i uznał, że chce teraz grać spokojniejsze i...

Tina Turner, Ike Turner, piosenkarka, babcia rock and rolla, Angela Bassett, Larry FishburneCo jest za tym murem? Co się za nim kryje? Piękny dom z basenem, otoczony ogrodem. W środku meble warte tysiące dolarów. W garażu najdroższe samochody. Co jest więc za tym murem? To rezydencja gwiazdy. Tu mieszka człowiek sukcesu. Ktoś, komu się udało, kogo należy podziwiać i szanować.

Ennio Morricone, kompozytor, muzyka filmowa, Sergio Leone, spaghetti western, trylogia dolara, Misja, Oscar, Za garść dolarówKto nie zna magicznej muzyki z filmu "Misja" Rollanda Joffe? Nawet ci co go nie widzieli poddają się jej urokowi, bo była wydana na płytach i jeszcze do niedawna grały ją rozmaite rozgłośnie radiowe. Ennio Morricone, kompozytor tych utworów, to na rynku muzyki filmowej gwiazda pierwszej wielkości, choć Oscara za "Misję" nie dostał, co jest jedną z...