Sam Peckinaph, western, Bob Dylan, Pat Garrett i Billy Kid, Dzika banda, Major Dundee, Kris Kristofferson, Knockin on Heavens Door, Fort Sumner, Władysłąw Pasikowski, John Woo, HollywoodNakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

Tina Turner, Ike Turner, piosenkarka, babcia rock and rolla, Angela Bassett, Larry FishburneCo jest za tym murem? Co się za nim kryje? Piękny dom z basenem, otoczony ogrodem. W środku meble warte tysiące dolarów. W garażu najdroższe samochody. Co jest więc za tym murem? To rezydencja gwiazdy. Tu mieszka człowiek sukcesu. Ktoś, komu się udało, kogo należy podziwiać i szanować.

Kto nie zna magicznej muzyki z filmu "Misja" Rollanda Joffe? Nawet ci co go nie widzieli poddają się jej urokowi, bo była wydana na płytach i jeszcze do niedawna grały ją rozmaite rozgłośnie radiowe. Ennio Morricone, kompozytor tych utworów, to na rynku muzyki filmowej gwiazda pierwszej wielkości, choć Oscara za "Misję" nie dostał, co jest jedną z...

Katarzyna Grochola, Nigdy w życiu, Ja wam pokażę, Grażyna Wolszczak, film, kino, the movie, Cezary Harasimowicz, Jacek Samojłowicz, Grażyna WolszczakKsiążki Katarzyny Grocholi cieszą się wielką popularnością. Ekranizacje "Nigdy w życiu" oraz "Ja wam pokażę" miały ogromną oglądalność i często są wznawiane w stacjach telewizyjnych. Przypominamy reportaż z planu filmu "Ja wam pokażę", w którym w rolę Judyty wcieliła się Grażyna Wolszczak.

serial, wojna domowa, 07 zgłoś się, porucznik Borewicz, Czarne chmury, Daleko od szosy, Czterdziestolatek, Stawka większa niż życie, Hans Kloss, Czterej pancerni i piesW latach 1965-1995 polska telewizja wyprodukowała i pokazała ponad 80 seriali. Różnych. Krótkich i długich, niezłych i marnych, "politrukowych" i "oleodrukowych", gorących, jak walcowana stal i zwyczajnych, ludzkich, jak noce i dnie. Oto spis inwentarza.