Koncert Sławomira Zygmunta

 Rezerwacja zakończona
 
0
Kategoria
Wydarzenia 2017
Termin
2017-07-30 17:00 - 19:00
Miejsce
Muszla Koncertowa w Parku Skaryszewskim, Warszawa, Rondo Waszyngtona
Telefon
+48 882805400
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

Z WIATREM / SŁAWOMIR ZYGMUNT ŚPIEWA WIERSZE KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO.
Nowa, poruszająca swą prostotą i bezpretensjonalnością interpretacja poezji wojennego wieszcza.  
Muzycy:
Sławomir Zygmunt - śpiew, gitara, harmonijka ustna
Krzysztof Domański - gitara

Mówi Sławomir Zygmunt:

Wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego towarzyszą mi przez całe życie. Zanim jeszcze zacząłem je rozumieć i doceniać, poeta istniał w rodzinnych wspomnieniach - był sąsiadem moich dziadków, jednym z bohaterów opowieści o wojnie i Powstaniu Warszawskim, w którym walczyli i zginęli także członkowie mojej rodziny. Można powiedzieć, że wychowałem się w cieniu legendy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Już kiedy byłem nastolatkiem doceniłem jego niesłychany talent poetycki i wrażliwość.

Dziś podziwiam również dojrzałość, mądrość i przenikliwość, która przenika poezję Baczyńskiego. Aż trudno uwierzyć, że te wiersze pisał tak młody chłopak!

Pierwszą muzykę do jego poezji napisałem mając 17 lat – to „Piosenka śnieżna żołnierza”. Śpiewam ją do dziś. Poezja Baczyńskiego mówi nie tylko o wojnie. Także o przeżyciach młodych patriotów i powstańców broniących z niezwykłą determinacją straconej, jak się wkrótce okazało, sprawy. Dotyczy nie tylko pokolenia Kolumbów, którym po zwycięstwie nad hitlerowcami historia zgotowała los żołnierzy wyklętych. Te wiersze są uniwersalne i aktualne. Jest w nich miłość i zauroczenie. Pokazują, że głębokie, subtelne, ale gorące uczucia rozkwitają nawet w najcięższych czasach. Są silniejsze od śmierci i okrucieństwa.

Krzysztof Kamil Baczyński to wojownik, kiedy trzeba walczyć i pełen ciepła, wrażliwości oraz zdumiewającej, jak na dwudziestoparoletniego człowieka, dojrzałości poeta. Z jego życia i poezji można czerpać natchnienie i odwagę do odnajdywania piękna, radości oraz spełnienia w najtrudniejszych nawet czasach.

 
 

Terminy

  • 2017-07-30 17:00 - 19:00

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Wspierane przez iCagenda

Informacje kontaktowe

home Warszawa

telephone+48 882 805 400

mail slawomir.zygmunt@gmail.com

worldwide www.cialo-umysl-dusza.pl

Copyrights (c) by Sławomir Zygmunt All right reserved.

Facebook

Galeria

slawekijolka slawek in athens 2014 Kazimierz Dolny Kino Skarpa
bieszczady1 Plac Tupiąca kapela Filharmonia