Na koncert Sławomira Zygmunta - Jubileusz 40-lecia pracy artystycznej zaprasza Sławek Wierzcholski
NEW ALBUM OF SŁAWOMIR ZYGMUNT PODARUJ JEJ WRZOS / NOWA PŁYTA SŁAWKA ZYGMUNTA PODARUJ JEJ WRZOS
Nowa płyta Sławka Zygmunta: Dokąd idziesz? Do słońca! / Sławomir Zygmunt śpiewa piosenki Edwarda Stachury
Sławomir Zygmunt - Biała lokomotywa
Teledysk "Biała lokomotywa" promujący płytę "Dokąd idziesz? Do słońca", zrealizowany przez Krzysztofa Wiśniewskiego, stachuriada.pl
SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
Sławka Zygmunta spotkania z Jackiem Kaczmarskim
Sławomir Zygmunt opowiada o swoich spotkaniach z Jackiem Kaczmarskim i jego twórczością na przestrzeni lat.
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK OF SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / Z WIATREM - NEW ALBUM OF SŁAWOMIR ZYGMUNT
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / Z WIATREM - NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Sławomir Zygmunt - Biała magia
Sławomir Zygmunt - Z wiatrem
Sławomir Zygmunt - Jeszcze płynę
Lennon z McCartney’em mieli swoje „strawberry fields forever”, ja też miałem w młodości takie miejsce. To był Plac (zobacz zdjęcia w Galerii), wciśnięty między przylegającą do ulicy Piaseczyńskiej kamienicę a sąsiadującą przez płot jednostkę wojskową spory kawałek trawnika. 
(Powyżej na zdjęciu: Spotkanie Placowiczów, 20.10.2018, Warszawa, Restauracja Lotos. Poniżej na zdjęciu: Spotkanie Placowiczów, Warszawa, restauracja Lotos, 2008).
Spotkanie Placowiczów, Warszawa, Restauracja Lotos 2008
W założeniu plac zabaw dla dzieci, z piaskownicą, karuzelą, ławkami, ale spotykała się tam młodzież. To tam paliło się pierwsze papierosy, piło się pierwsze tanie winko, całowało się po raz pierwszy dziewczynę. Tam graliśmy również w brydża (to niesamowite, ale moje pokolenie świetnie grało w brydża) i w piłkę nożną, ganiając między huśtawką, karuzelą i piaskownicą. Zdarzało się, że piłka wpadała na teren jednostki wojskowej. Wtedy wołaliśmy: „Panie wojskowy, panie wojskowy, bądź pan człowiekiem i podaj pan piłkę”. Wartownik rozglądał się czy nie widzi go jakiś kapral, potem szybko podchodził do piłki i ogromnym, brązowym butem kopał ją z całej siły; piłka przelatywała nad Placem i wpadała… na teren gazowni. 
 
Pani Jadzia i Sławek ZygmuntW budynkach przy Placu mieszkali moi przyjaciele: Andrzej Witczak (Wicek), Jacek Kott, Wojtek Olański, Piotrek Wasylewski (Wasyl), Iwona Z., Gośka B., Gośka S., Gienio M., Wiesiek M. To z nimi najczęściej spotykałem się na Placu. Z rodziną Witczaków bardzo się zaprzyjaźniłem. Mama Andrzeja, pani Jadzia (na zdjęciu ze mną), traktowała (i traktuje) mnie jak syna. Andrzej od dziecka pasjonował się fotografią i kilka zdjęć na mojej stronie pochodzi z jego zbiorów. W malutkim mieszkaniu Witczaków odbyło się wiele fantastycznych spotkań, rozmów i kilka kapitalnych prywatek. To z balkonu tego mieszkania był świetny widok na Plac. W kamienicy przy Placu mieszkał także Marek Balaszczuk, świetny gitarzysta, u którego słuchałem płyt zachodnich zespołów rockowych. Koniec Placu był taki jak w książce Ferenca Molnara „Chłopcy z Placu Broni”. Na jego miejscu zbudowano wielką kamienicę.

Pin It

Informacje kontaktowe

home Warszawa

telephone+48 882 805 400

mail slawomir.zygmunt@gmail.com

worldwide www.cialo-umysl-dusza.pl

Copyrights (c) by Sławomir Zygmunt All right reserved.

Facebook

Galeria

slawekijolka slawek in athens 2014 Kazimierz Dolny Kino Skarpa
bieszczady1 Plac Tupiąca kapela Filharmonia